Data centra - kamerové a dohledové systémy


Ochrana samotného srdce vaší sítě

Datová centra byla důležitá vždycky, nicméně s nárůstem cloudových úložišť, virtualizací a hyper škálováním na nich nyní závisí každodenní pracovní aktivita mnoha organizací. Integrované audio a video systémy společnosti Milestone poskytují víceúrovňové zabezpečení těchto životně důležitých zařízení, od perimetru vašeho areálu až po skříňky se servery. Dodáváme bezpečný a komplexní systém monitorování datových center, který vám umožní dohlížet na celý areál i s menším počtem hlídek ostrahy. Špičkové analytické nástroje přenášejí Milestone hardware na vyšší úroveň a pomáhají vám účinně odhalovat a řešit incidenty na kterémkoli místě vašeho datového centra.

Data centra

Víceúrovňové zabezpečení

Integrovaný bezpečnostní systém společnosti Milestone vám umožňuje přidávat další vrstvy ochrany vašeho datového centra. Může zahrnovat síťové kamery, které střeží perimetr i interiér vašeho areálu, radarovou technologii pro detekci podezřelého pohybu v areálu, síťové dveřní jednotky řídící přístup do konkrétních oblastí a místností, dvojcestné reproduktory pro oslovení potenciálních vetřelců a software pro správu videozáznamů, jenž umožňuje monitorování a řízení všeho z jediného ústředního místa. Pomocí tohoto přístupu jsou hrozby odhaleny a neutralizovány již v raném stádiu a registrovaní návštěvníci mohou do konkrétních zón objektu vstupovat pouze v souladu s úrovní svého oprávnění.

Data jsou rozhodující. Pět úrovní obrany chránících váš klíčový majetek


Ochrana perimetru

Detekujte a ověřujte potenciální narušitele vašeho perimetru v reálném čase. Pomocí termokamer či videokamer, dronů a radarové technologie můžete identifikovat vetřelce a vyhodnotit stupeň ohrožení. Inteligentní analytický systém spustí výstrahu a upozorní váš personál, který pak může pomocí síťových kamer vyhodnotit situace a podniknout opatření. Na odstrašení vetřelců se hodí reproduktory. Jde o účinný a spolehlivý doplněk fyzické ostrahy, který snižuje ztrátu času vzniklou falešnými poplachy.

Areál

Detekujte každou nežádoucí aktivitu a trasujte osoby či objekty po celém areálu i více areálech pomocí radarových systémů. Můžete identifikovat osoby i na velkém prostranství pomocí kamer s možností otáčení, naklánění a zoomování (PTZ) a dohlížet nad konkrétní oblastí. Jednejte na základě alarmů a odstrašujte vetřelce pomocí předem natočeného či živého audio vstupu, případně vyšlete hlídku ostrahy nebo přivolejte policii. S řešeními od společnosti Milestone můžete toto vše ovládat ze vzdáleného místa, kdekoli a kdykoli, zatímco špičkové kyber-bezpečnostní protokoly chrání váš systém proti hackerům.

Budovy

Hlavním provozním úkolem řízení přístupu je identifikovat, ověřovat a autorizovat osoby při vstupu. Provádět to lze pomocí automatického ověřování (přístupové karty, PIN kódy, QR kódy atd.) nebo manuálně (pomocí síťového videa a/nebo dvojcestného audia). Naše řešení umožňují řízení na několika úrovních, napříč více areály, to vše z jediného vzdáleného místa. Výsledkem je vysoce účinné monitorování pohody všech osob v budovách, zejména těch klíčových, citlivých a nejzranitelnějších.

Serverové místnosti

Kontrola přístupu od společnosti Milestone nekončí u vstupních dveří. Můžete každé osobě ve firmě přiřadit úroveň oprávnění, takže mohou mít přístup pouze do konkrétních prostor. Multifaktoriální ověřování pak bezpečnost ještě zvýší – například můžete začlenit sken otisku prstů nebo QR kódy na mobilních zařízeních. Kamery v serverových místnostech mohou využívat pohybová čidla, takže nebudete ztrácet čas a datovou kapacitu nahráváním prázdných místností.

Serverové skříňky

Alarmy a upozornění pomáhají zabezpečovat srdce vašich datových center. Můžete upozornění využívat při zjištění aktivity v neočekávané denní době nebo když zůstanou otevřená dvířka skříňky déle, než je nastavený počet minut. Tyto kroky chrání vaše servery jak proti zločinnosti, tak proti nedbalosti zaměstnanců. Pokud dostanete upozornění, můžete zkontrolovat videozáznam a ověřit, zda nedochází k manipulaci se servery, případě s danou osobou i komunikovat pomocí dvojcestného audia.

Zlepšení efektivity zabezpečení datových center

Díky centralizaci monitorování datových center umožňuje Milestone lepší zabezpečení s menší potřebou nákladů. Naše řešení nevyžadují, aby personál neustále sledoval všechny videopřenosy. Alarmy a upozornění vám dají vědět, pokud se ve vašich areálech děje něco neočekávaného. Špičkové analytické nástroje videa a audia zvyšují automatizaci a omezují potřebu hlídek ostrahy. Milestone Device Manager vám umožňuje na dálku kontrolovat, zda váš systém funguje správně a zda je každý software aktualizován. Tím se zlepšuje doba provozuschopnosti a redukují kybernetické hrozby. Naše inovativní technologie komprese snižuje potřebu vlnových rozsahů i úložné kapacity.

Ochrana datových center od perimetru až po skříňky se servery

Síťové video a audio systémy společnosti Milestone pomáhají s ostrahou vašeho perimetru tím, že kombinují videokamery a termokamery se softwarem, který dokáže trasovat vetřelce, detekovat drony a zasílat upozornění či spouštět alarmy. V rámci vašeho areálu může systém řízení přístupu rozpoznávat obličeje, využívat mobilní telefony a video interkom, takže řídíte přístup do budov, místností, a dokonce i ke konkrétním serverovým skříňkám. Můžete rovněž zabezpečit data proti zločinnosti nebo proti nedbalosti zaměstnanců tím, že nastavíte spuštění alarmu při neobvyklé aktivitě, například při otevření skříňky bez autorizace, při ponechání otevřených dvířek nebo při otevření skříňky v neobvyklou denní dobu.

Dlouhodobé zabezpečení proti kyberútokům

K napadení dat často dochází tak, že útočník využije známých slabin systému. Milestone vás chrání před riziky, jimž lze zamezit. Na našich zařízeních neustále zpevňujeme zabezpečení proti kyberútokům pomocí upgrade firemního software, aktualizací, instalací a testů údržby. Naše síťové video a audio systémy nabízejí kódovanou komunikaci, filtrování IP adres, zabezpečené bootování a signovaný firmware, čímž pozvedají kybernetickou bezpečnost na ještě vyšší úroveň.

Máme řešení pro každý obor


BLUECOM s.r.o.

O společnosti

Jsme česká společnost a působíme na trhu od roku 2001. Naším cílem je vytvářet dlouhodobé a korektní vztahy s našimi obchodními partnery.

Naše obchodní aktivity stavíme na komplexní technické a konzultační podpoře. Zákazníkům jsou poskytovány služby jako obchodně technická školení, zápůjčky zařízení, možnosti prezentace řešení přímo u koncových zákazníků a další činnosti směřující k úspěšnému zvládnutí projektů.

Snažíme se našim partnerům nabídnout technologicky zajímavé produkty, a proto je naše portfolio postupně rozšiřováno o nové inovace.

25 let na trhu

25 let na trhu

25 let na trhu

25 let na trhu

BLUECOM s.r.o.

Sídlo: Nerudova 1034, 537 01 Chrudim

Telefon: +420 469 688 054

Email: sales@bluecom.cz

IČ: 25955993 / DIČ: CZ25955993

Spisová značka: C 17530 vedená u Krajského soudu v Hradci Králové

Chcete se zeptat? Napište nám...

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: